Category

Edukacja

Wyobraź sobie ten scenariusz: zapisałeś się na pierwszy maraton. Być może ścigałeś się w gimnazjum na nartach i uprawiałeś bieganie jako regularną formę ćwiczeń fizycznych. Z tego powodu nie korzystasz z planu treningowego, a zamiast tego kontynuujesz swoją normalną rutynę treningową. Kiedy jednak nadchodzi dzień maratonu, walczysz o ukończenie całego toru i kończysz z kontuzją. Prawdopodobnie poczułbyś się zdradzony przez własne ciało, prawda?
Chociaż ten scenariusz jest wysoce przesadną okolicznością, ma on sens: aby osiągnąć cel fizyczny w możliwie najzdrowszy sposób, potrzebna jest pewna ilość świadomości ciała i treningu.
I choć nie wymaga to prawie takiego samego treningu wytrzymałościowego jak bieganie maratonu, śpiew jest bardzo aktywnym zajęciem fizycznym. Podczas gdy tylko dwa małe mięśnie są odpowiedzialne za kształtowanie brzmienia Twojego emisji głosu ( struny głosowe), akt emisji głosu jest doświadczeniem całego ciała.
Jaki jest więc właściwy sposób szkolenia? Dodanie aktywności fizycznej do swojej praktyki muzycznej, aby rozwinąć wytrzymałość i wzmocnić swój śpiewny głos jest doskonałym pomysłem. W ten sposób pomożemy Ci śpiewać lepiej: