Category

Motoryzacja

Jak mówi stare powiedzenie: ” lepiej być bezpiecznym niż żałować”. I chociaż prawie jedna czwarta kierowców nie jest objęta pomocą drogową , istnieje niezliczona liczba powodów, dla których powinieneś być.

Co to jest pomoc drogowa?

Zasadniczo, pomoc drogowa jest dla kierowców, którzy nie mogą dotrzeć do warsztatu samochodowego lub punktu serwisowania opon. Ogólnie rzecz biorąc, pomoc drogowa zapewni Ci lawetę, serwis akumulatorów, serwis opon, dostawę paliwa i serwis awaryjnego otwierania samochodu.
Serwis lawet – w przypadku awarii, gdy samochód jest unieruchomiony, zostanie dostarczoną lawetę. Jednak, ogólnie rzecz biorąc, będzie to miało miejsce tylko wtedy, gdy jest oczywiste, że nic nie można zrobić na miejscu, aby naprawić samochód, lub jeśli pracownik serwisu pojawił się na miejscu i nie udało się uruchomić samochodu lub jechać bezpiecznie. Samochód zostanie odholowany do najbliższego mechanika. Jeśli masz ulubiony warsztat, prawdopodobnie zostaniesz obciążony opłatą za dodatkowe kilometry potrzebne do dotarcia tam.
Serwis akumulatorów – wiąże się to ze wstępnym naładowaniem akumulatora, dzięki czemu można przynajmniej prowadzić samochód do najbliższego punktu, w którym można zainstalować nowy akumulator. Inaczej jest oczywiście w przypadku prowadzenia samochodu z napędem elektrycznym.
Zmiana koła – przebicie opony? Do najczęstszych powodów, dla których należy się zwracać o pomoc, należy konieczność zmiany koła. Profesjonalista zazwyczaj będzie na miejscu i wymieni za Ciebie koło, korzystając z zapasowego (zwykle znajdujące się w bagażniku samochodu). Jednakże, te zapasowe będzie trzeba wymienić, więc jak tylko samochód jest zdatny do jazdy, należy udać się prosto do warsztatu oponiarskiego.
Dostawa paliwa – niektóre rodzaje polis obejmują również dostawę paliwa. Jeśli podczas jazdy zabraknie Ci benzyny, a nigdzie w pobliżu stacji benzynowej, serwisant spotka się z Tobą w samochodzie z odpowiednią ilością benzyny, aby dotrzeć do najbliższej stacji. Benzyna jest jednak płatna, zwykle na podstawie ceny benzyny na danym obszarze.
Usługa blokady – jest dostępna, gdy nie można wsiąść do samochodu. Jeśli wymagany jest profesjonalny ślusarz, pomoc drogowa może być w stanie pomóc.
W gorącym klimacie, np. w Australii, jest jeszcze jeden powód, dla którego warto pomyśleć o pomocy drogowej. Przegrzanie samochodów to jeden z najczęstszych incydentów, z którymi muszą się zmagać firmy udzielające pomocy drogowej, ponieważ intensywne upały w czasie australijskiego lata często powodują przegrzanie silników.
Skrajne letnie gorąco wywiera nacisk na elementy znajdujące się pod maską samochodu, takie jak chłodnica, akumulator i gumowe przewody łączące układ chłodzenia. I oczywiście przerażająca sytuacja, w której dziecko lub zwierzę zostaje przypadkowo zablokowane w samochodzie.
Pomoc drogowa może być pomocna, jeśli dziecko lub zwierzę zostanie przypadkowo zablokowane w samochodzie, co jest możliwe bez względu na ostrzeżenia dotyczące tego, dlaczego nie należy zostawiać zwierzęcia lub dziecka bez nadzoru w zamkniętym samochodzie. W rzeczywistości takie sytuacje kryzysowe, jak te, nadal zdarzają się w tempie 200 razy w miesiącu, bez względu na to, czy jest to dziecko, zwierzę czy właściciel zamknięty w samochodzie z ukochaną osobą w środku. Zaleca się, aby bez względu na porę roku żadne zwierzę nie pozostawało samo w zamkniętym samochodzie. Jeśli Twoje dziecko jest przypadkowo zablokowane w samochodzie lub widzisz dziecko w zablokowanym samochodzie, wykonaj następujące kroki:

Dzień przewozu mebli jest wystarczająco ciężki, bez konieczności radzenia sobie z złą pogodą. Ale nie zawsze możesz mieć taki luksus, żeby wybierać. Ponieważ większość ludzi zaczyna przygotowywać się na miesiąc przed przeprowadzką, nie może być pewna, czy będzie miała szczęście z ładnym i słonecznym dniem, czy też spotka ich burzliwa, okrutna pogoda.
Najlepsze więc, co każdy mógłby zrobić, to jak najlepiej się przygotować. Najważniejszą częścią tego przedsięwzięcia są dobre informacje. Więc bez dalszych obaw, zastanówmy się jak przewieźć meble w deszczu.