Opakowania na konopie indyjskie: Nowe możliwości dla przemysłu tektury przemysłowej

Marihuana jest czy nie jest gotowa, ale wchodzi do powszechnego obiegu. Do kwietnia 2018 r. 29 państw zalegalizowało marihuanę medyczną, a dziewięć państw dało zielone światło dla rekreacyjnych zastosowań marihuany. Przewiduje się, że Kanada również zalegalizuje konopie indyjskie tego lata.
I zapomnijmy o starych stereotypach: nie mówimy już o tak zwanych buntownikach palących w piwnicach rodziców. Ponieważ marihuana cieszy się coraz większą popularnością, przekształciła się w pełnoprawny przemysł oferujący m.in. oleje, balsamy i środki spożywcze.
Wiesz, co to oznacza, prawda? Wszystkie te produkty wymagają opakowania.

Tektura oferuje pewne unikalne zalety, szczególnie w zakresie budowania marki i marketingu.

Bezpieczeństwo w pierwszej kolejności

Różne rządy regulują sprzedaż i wprowadzanie do obrotu produktów z konopi indyjskich, dlatego kluczowe znaczenie ma zrozumienie wymogów przed produkcją opakowań dla branży konopi indyjskich. Jednak jednym z wymogów, z którym prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć wszystkie firmy przetwarzające, jest bezpieczeństwo dzieci.
Ponieważ opakowanie zabezpieczone przed dostępem dzieci jest koniecznością, wiele produktów z konopi indyjskich sprzedawanych jest w słoikach, butelkach lub plastikowych woreczkach. Podłoża te mogą być zgodne z zasadami bezpieczeństwa dzieci, ale nie oferują zbyt wielu możliwości w zakresie znakowania opakowań lub marketingu. Etykiety mogą mieć ogromny wpływ, a w rozwijającej się gałęzi przemysłu, w której rośnie konkurencja, marketing i zróżnicowanie, będzie koniecznością.
Składane pudełka ozdobne oferują zarówno zabezpieczenie przed dziećmi, jak i tworzenie wizerunku marki, którego potrzebuje branża konopi indyjskich.

Składane pudełka ozdobne oferują to wszystko

W konkursie na opakowania z tektury pochodzącej z Ameryki Północnej od kilku lat można było zobaczyć kartony na konopie indyjskie. Karton ten, który zdobył najwyższe wyróżnienie w konkursie w 2017 r., doskonale podkreśla wartość, jaką tektura może zapewnić branży konopi indyjskich.
Zwycięskie pudełko ozdobne firmy rapak.pl to opatentowana konstrukcja, która zapewniała perfekcyjne wykonanie 17 różnych czynności. Opatentowany projekt zawiera zarówno zewnętrzny karton, jak i wewnętrzną tackę przesuwną zawierającą produkt. W celu odblokowania tacy konsument musi mocno docisnąć ukrytą klapkę do ściany wewnętrznej. Ten celowo nieintuicyjny mechanizm blokujący uniemożliwia dzieciom dostęp do produktu. To naprawdę działa: w badaniu przeprowadzonym przez stronę trzecią 50 z 3-5-letnich uczestników nie mogło uzyskać dostępu do produktu.
Oprócz wyjątkowo funkcjonalnej struktury karton umożliwia również najwyższej jakości zabiegi graficzne. Wytłaczanie, wytłaczanie folii, punktowe promieniowanie UV, kolory z wykorzystaniem systemu pigmentów i miękka warstwa ochronna mogą być stosowane bez ograniczeń. Pomiędzy grafiką a konstrukcją ochronną, karton ten jest przykładem tego, co ma do zaoferowania nasza branża.

Wzbogać pojemnik w sztywne pudełko ozdobne


Podczas gdy niektóre marki sięgają po składane kartony, aby nadać swoim produktom z konopi indyjskich najwyższą jakość, inne z kolei zwiększają ich atrakcyjność dzięki sztywnym opakowaniom ozdobnym. To wytrzymałe, eleganckie kartonowe opakowanie oferuje zwiększone poczucie luksusu i jakości.
Jedna z firm wyprodukowała takie sztywne pudełko ozdobne. Czysta biała pokrywa pokryta jest specjalną aksamitną, miękką powłoką dotykową we wzorze liści marihuany. Dzięki specjalnemu wykończeniu, które wymaga zastosowania specjalnego materiału, odczucie dotykowe staje się jeszcze bardziej ekscytujące. Pod spodem znajdują się kolorowe obrazy, które wychodzą z pokrywy i są widoczne po otwarciu. Linia ta zawiera kilka różnych szczepów marihuany, które wyróżniają się różnymi wizerunkami na podstawie. To doskonałe opakowanie wtórne stawia markę na pierwszym miejscu i oferuje kilka elementów wzornictwa, które zapewniają konsumentom wyjątkowe doznania związane z otwieraniem opakowania.
W miarę rozwoju przemysłu konopnego producenci opakowań tekturowych mogą znaleźć się w sytuacji, w której będą mogli podjąć nową pracę i zapewnić klientom wyjątkową wartość.

Zostaw komentarz