Dlaczego należy uwzględnić możliwość skorzystania z pomocy drogowej?

Jak mówi stare powiedzenie: ” lepiej być bezpiecznym niż żałować”. I chociaż prawie jedna czwarta kierowców nie jest objęta pomocą drogową , istnieje niezliczona liczba powodów, dla których powinieneś być.

Co to jest pomoc drogowa?

Zasadniczo, pomoc drogowa jest dla kierowców, którzy nie mogą dotrzeć do warsztatu samochodowego lub punktu serwisowania opon. Ogólnie rzecz biorąc, pomoc drogowa zapewni Ci lawetę, serwis akumulatorów, serwis opon, dostawę paliwa i serwis awaryjnego otwierania samochodu.
Serwis lawet – w przypadku awarii, gdy samochód jest unieruchomiony, zostanie dostarczoną lawetę. Jednak, ogólnie rzecz biorąc, będzie to miało miejsce tylko wtedy, gdy jest oczywiste, że nic nie można zrobić na miejscu, aby naprawić samochód, lub jeśli pracownik serwisu pojawił się na miejscu i nie udało się uruchomić samochodu lub jechać bezpiecznie. Samochód zostanie odholowany do najbliższego mechanika. Jeśli masz ulubiony warsztat, prawdopodobnie zostaniesz obciążony opłatą za dodatkowe kilometry potrzebne do dotarcia tam.
Serwis akumulatorów – wiąże się to ze wstępnym naładowaniem akumulatora, dzięki czemu można przynajmniej prowadzić samochód do najbliższego punktu, w którym można zainstalować nowy akumulator. Inaczej jest oczywiście w przypadku prowadzenia samochodu z napędem elektrycznym.
Zmiana koła – przebicie opony? Do najczęstszych powodów, dla których należy się zwracać o pomoc, należy konieczność zmiany koła. Profesjonalista zazwyczaj będzie na miejscu i wymieni za Ciebie koło, korzystając z zapasowego (zwykle znajdujące się w bagażniku samochodu). Jednakże, te zapasowe będzie trzeba wymienić, więc jak tylko samochód jest zdatny do jazdy, należy udać się prosto do warsztatu oponiarskiego.
Dostawa paliwa – niektóre rodzaje polis obejmują również dostawę paliwa. Jeśli podczas jazdy zabraknie Ci benzyny, a nigdzie w pobliżu stacji benzynowej, serwisant spotka się z Tobą w samochodzie z odpowiednią ilością benzyny, aby dotrzeć do najbliższej stacji. Benzyna jest jednak płatna, zwykle na podstawie ceny benzyny na danym obszarze.
Usługa blokady – jest dostępna, gdy nie można wsiąść do samochodu. Jeśli wymagany jest profesjonalny ślusarz, pomoc drogowa może być w stanie pomóc.
W gorącym klimacie, np. w Australii, jest jeszcze jeden powód, dla którego warto pomyśleć o pomocy drogowej. Przegrzanie samochodów to jeden z najczęstszych incydentów, z którymi muszą się zmagać firmy udzielające pomocy drogowej, ponieważ intensywne upały w czasie australijskiego lata często powodują przegrzanie silników.
Skrajne letnie gorąco wywiera nacisk na elementy znajdujące się pod maską samochodu, takie jak chłodnica, akumulator i gumowe przewody łączące układ chłodzenia. I oczywiście przerażająca sytuacja, w której dziecko lub zwierzę zostaje przypadkowo zablokowane w samochodzie.
Pomoc drogowa może być pomocna, jeśli dziecko lub zwierzę zostanie przypadkowo zablokowane w samochodzie, co jest możliwe bez względu na ostrzeżenia dotyczące tego, dlaczego nie należy zostawiać zwierzęcia lub dziecka bez nadzoru w zamkniętym samochodzie. W rzeczywistości takie sytuacje kryzysowe, jak te, nadal zdarzają się w tempie 200 razy w miesiącu, bez względu na to, czy jest to dziecko, zwierzę czy właściciel zamknięty w samochodzie z ukochaną osobą w środku. Zaleca się, aby bez względu na porę roku żadne zwierzę nie pozostawało samo w zamkniętym samochodzie. Jeśli Twoje dziecko jest przypadkowo zablokowane w samochodzie lub widzisz dziecko w zablokowanym samochodzie, wykonaj następujące kroki:

Jeśli dziecko jest w samochodzie i nie możesz odblokować drzwi, a jest ono w niebezpieczeństwie lub jest gorąco, natychmiast zadzwoń pod numer 112 i poproś o pomoc policyjną.
Jeśli dziecko nie jest w niebezpieczeństwie lub jest gorące, możesz zadzwonić pod numer 112 lub zadzwonić do dowolnego dostawcy pomocy drogowej. Obowiązuje to niezależnie od tego, czy pojazd lub dziecko jest twoje.
Jeżeli dziecko jest w niebezpieczeństwie lub cierpi z powodu wysokich temperatur, policja może zalecić rozbicie okna w celu jak najszybszego dotarcia do niego. Upewnij się, że jasno przekazujesz informacje o sytuacji dziecka policji, ponieważ może ona wówczas udzielić najlepszej rekomendacji dla danego scenariusza.
Jeśli Twoje zwierzę jest przypadkowo zablokowane w aucie lub widzisz zwierzę w zamkniętym samochodzie, wykonaj następujące kroki:

Jeśli zwierzę znajduje się w samochodzie i nie można odblokować drzwi, zadzwoń do firmy świadczącej pomoc drogową , a jak najszybciej pojawi się na miejscu, aby bezpiecznie odblokować pojazd.
Jeśli zwierzę jest w nagrzanym samochodzie lub w niebezpieczeństwie, zadzwoń pod numer 112, a policja udzieli Ci dalszych instrukcji.

Pomoc drogowa w Australii

Niepokojące jest to, że pomimo różnych i ważnych powodów, dla których konieczne jest korzystanie z pomocy drogowej, 23% Australijczyków nie jest nią objętych.

Mimo że około trzy czwarte Australijczyków skorzystało z pomocy drogowej, wskaźnik ten jest różny w poszczególnych stanach. Podobnie jak poziom ubezpieczenia i firma świadcząca pomoc drogową jest najpopularniejsza, przy czym większość kierowców wybiera swoich głównych usługodawców na rynku lokalnym.

Jak zdecydować, czy potrzebujesz pomocy drogowej?

Jak wynika z różnych wyjaśnionych powyżej powodów, generalnie zaleca się rozważenie wykupienia pomocy drogowej. Jest jednak kilka innych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, decydując, czy jest konieczne wykupienie usługi pomocy drogowej.

Wiek pojazdu jest dużym czynnikiem.

Zupełnie nowy pojazd może nie potrzebować pomocy drogowej w ciągu pierwszych kilku lat. Po pierwsze, niektóre dealerzy faktycznie wrzucają to przy zakupie samochodu. Oczywiście zależy to również od państwa, w którym mieszkasz i od tego, czy oferuje to główny dostawca usług krajowych. Po drugie, może być dostępna pomoc drogowa producenta.

Gdzie jeździsz?

Jeśli przebywasz w obrębie swojej okolicy, istnieje szansa, że będziesz w pobliżu warsztatu, stacji benzynowej lub kogoś, kto może Ci pomóc. Jeśli samochód pozostaje w garażu w dni powszednie, ponieważ korzystasz z transportu publicznego do pracy, być może niekoniecznie potrzebujesz polisy pomocy drogowej, ponieważ nie będziesz jeździł często. Jeśli jednak istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz regularnie jeździć do miejsc, których nie znasz lub jeździć na wycieczki po całym kraju, warto rozważyć ubezpieczenie. Nie ma nic gorszego niż utknięcie w nieznanym miejscu wymagającym benzyny lub innej pomocy.
Jeśli jesteś nieregularnym kierowcą i posiadasz plan ubezpieczenia samochodu, możesz nie czuć, że pomoc drogowa jest konieczna, ponieważ może nie jeździć wystarczająco często, aby to uzasadnić. W takim przypadku mechanik samochodowy może udzielić rekomendacji w oparciu o swoją wiedzę o samochodzie.

Poczucie spokoju.


Polisa z pomocą drogową daje Ci spokój ducha, który towarzyszy wszelkim ubezpieczeniom. Chroni Cię, kiedy najbardziej tego potrzebujesz i daje poczucie spokoju, że wystarczy zadzwonić po pomoc.

Zostaw komentarz