Jak przeprowadzić się do nowego domu w trakcie deszczu

Dzień przewozu mebli jest wystarczająco ciężki, bez konieczności radzenia sobie z złą pogodą. Ale nie zawsze możesz mieć taki luksus, żeby wybierać. Ponieważ większość ludzi zaczyna przygotowywać się na miesiąc przed przeprowadzką, nie może być pewna, czy będzie miała szczęście z ładnym i słonecznym dniem, czy też spotka ich burzliwa, okrutna pogoda.
Najlepsze więc, co każdy mógłby zrobić, to jak najlepiej się przygotować. Najważniejszą częścią tego przedsięwzięcia są dobre informacje. Więc bez dalszych obaw, zastanówmy się jak przewieźć meble w deszczu.

#1. Sprawdź prognozę pogody

Wiedza o tym, czego się spodziewać może być dla niektórych połową przygotowań. Jest to pierwsza rzecz, jeśli pora roku sprawia więcej kłopotów niż zwyczajny deszcz. Sprawdź prognozę pogody każdego dnia w ciągu ostatniego tygodnia przed przeprowadzką. Daje to wystarczająco dużo czasu na dodatkowe przygotowania. Porównaj prognozę między dwoma lub więcej pogodowymi witrynami internetowymi tylko dla pewności.

#2. Opakuj Wasze pudełka.

Pakowanie musi rozpocząć się co najmniej dwa tygodnie przed datą przewozu mebli. Bez względu na pogodę, twoje rzeczy muszą być starannie zapakowane i gotowe do dostawy. Obejmuje to pudełka, koce, taśmy, etykiety, folię bąbelkową, folię stretch i wszystko, co tylko można sobie pomyśleć dla dodatkowej ochrony.
Nigdy nie pozostawiaj pudełka otwartego, bez względu na to, co zawiera. Uzupełnij wszystkie luki rozdrobnionym papierem lub zapasowymi ściereczkami. Ponadto, jeśli nie zaufasz pudełkom tekturowym, zawsze możesz zdecydować się na pudełka plastikowe, a nawet laminowane.

Jeśli nie korzystasz z usług profesjonalistów, aby spakowali dla Ciebie, istnieje kilka ważnych zasad pakowania:

  • Im cięższy przedmiot, tym mniejsze pudełko; lżejsze przedmioty w większych pudełkach;
  • Zawsze należy oznaczyć pudełka etykietą podać, co jest w środku; umieścić kilka etykiet w przypadku uszkodzenia którejś, jeżeli ważne jest, aby przedmiot nie zamoczył się; umieścić naklejkę wskazującą, która strona jest na górze;
  • Owiń obrazy folią stretch;
  • Owiń stosy wiszących ubrań w plastikowe torby, aby nie zamoczyły się;
  • Zawiń meble w miękkie koce, aby nie zadrapały się; następnie zawiń je taśmą, aby koce pozostały na miejscu; w końcu użyj elastycznej folii chroniącej przed deszczem;
  • Owiń pudełka tekturowe dużą ilością taśmy, aby zapewnić ich trwałość, a następnie owinąć elastyczną folią, aby chronić je przed wilgocią;
  • Najważniejszym elementem, który za wszelką cenę musi pozostać suchy, jest materac – nie oszczędzaj na nim folii stretch;
  • Wszystkie dokumenty, pieniądze i biżuteria powinny być zawsze z Tobą.

#3. Chroń swoją rodzinę

Bezpieczeństwo twojej rodziny (i osób postronnych, jeśli zdecydujesz się skorzystać z profesjonalnej pomocy) jest sprawą najwyższej wagi.

Oto kilka bardzo ważnych rzeczy do zapamiętania
Poczekaj, aby sprawdzić, czy deszczowi towarzyszy grzmot i błyskawica. Burze są niebezpieczne, zwłaszcza jeśli trzeba wyciągnąć duże metalowe przedmioty. Nawet jeśli spóźniłeś się, poczekaj na przejście burzy zanim przystąpisz do przewozu mebli.
Nosić odpowiedni sprzęt. Ponieważ będziesz dźwigał ciężkie przedmioty, dobrze jest nosić rękawiczki robocze, aby nie zgnieść sobie rąk. Dodatkowo będziesz potrzebował kurtki przeciwdeszczowe i gumowe buty, aby utrzymać się w suchości i uniknąć poślizgu.
Użyj kartonowych wycięć do noszenia. Zrób ścieżkę z kartonu z domu do samochodu ciężarowego i chodzić po nim, podczas rejsów tam i z powrotem. Nie tylko zapobiegną one wypadkom, ale również nie będziesz nanosił błota do domu. Dobrym pomysłem jest również spłukanie części błota z frontowego placu, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Należy to zrobić również podczas rozładunku rzeczy do nowej posesji.
Sprawdź lokal przed wyjazdem. Przed zablokowaniem drzwi i wejściem do samochodu należy przeprowadzić końcową kontrolę nieruchomości. Upewnij się, że nic nie wycieka i że zasilanie jest odłączone. Burze mogą być nieprzewidywalne.
Jedź ostrożnie. Każdy wie, że trzeba również wziąć pod uwagę stan drogi. Jedź powoli i ostrożnie.
Nie spiesz się. Większość wypadków zdarza się, gdy ludzie są zbyt niecierpliwi, i spieszą by dotrzeć do miejsca przeznaczenia. Aby tego uniknąć, upewnij się, że zamówienie taksówki bagażowej jest Twoim jedynym obowiązkiem na dany dzień.

#4. Ubezpieczenie jest obowiązkowe

Ubezpieczenie jest dostarczane z każdej niezawodnej firmy wykonującej przewozy i jest to najlepsza rzecz, jaką możesz mieć przy przeprowadzce podczas ryzykownej pogody. Szanse na zrzucenie lub rozbicie czegoś w takim przypadku mogą drastycznie wzrosnąć.
Prawdopodobieństwo odniesienia obrażeń przez członka rodziny jest również wysokie. Ubezpieczenie będzie drogie, ale zainwestowanie w nie pozwoli zaoszczędzić wielu bólów głowy i da Ci trochę spokoju.

#5. Więcej porad na temat tego, jak przewieźć meble w deszczu.


Bez względu na to, czy zamawiasz taxi bagażowe, czy też sam się przewozisz meble, deszcz zazwyczaj spowalnia wszelkie plany, które możesz mieć na dany dzień. Spodziewaj się więc opóźnień i staraj się zachować spokój.
Niezależnie od tego, jakie środki ostrożności przedsięwzięliście, aby utrzymać swoją nieruchomość bez błota, zabrudzi się. Należy więc mieć pewność, że opakowanie z oznakowanym pojemnikiem zawierającym materiały czyszczące jest w pobliżu.
Przeniesione pudełka, mimo ostrożnego owijania, mogą nadal być uszkodzone w deszczu. Można jednak uniknąć ich ekspozycji na deszcz, parkując przy wejściu do budynku. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie takiej możliwości z dużym wyprzedzeniem. Należy również wziąć pod uwagę rozmiar samochodu ciężarowego i ilość czasu potrzebnego na jego pozostawienie na parkingu.

Źródło: http://www.bagazowe.com.pl/

Zostaw komentarz