Naprawa materaca dmuchanego

Znalezienie nieszczelności w materacu i odkrycie, że pompa nie działa po przybyciu w dane miejsce, może być bardzo frustrujące. Jeśli jesteś na wycieczce po lesie, prawdopodobnie nie będziesz mógł korzystać z materaca. Jeśli jednak znajdziesz się w domu z zepsutym materacem, możesz go naprawić odpowiednimi narzędziami.

Naprawa materacy dmuchanych Intex

Podczas gdy tylko niektóre materace mogą być wyposażone w zestawy naprawcze na przecieki, możesz znaleźć się bez sposobu na naprawienie uszkodzonego łóżka. Dlatego też zawsze dobrze jest mieć pewność, że masz zestaw naprawczy do materaców. W internecie dostępnych jest kilka sklepów, w których można nauczyć się naprawiać uszkodzony materac, a nawet Intex przesłał niestandardowy film wideo pokazujący widzom, jak znaleźć dziurę w materacu powietrznym.

Wykonaj następujące kroki, aby naprawić Airex Intex:

  • Zidentyfikuj dziurę i całkowicie opróżnij materac.
  • Oczyść obszar wokół otworu. Niech wyschnie.
  • Wytnij mały kawałek materiału, aby zakryć dziurę.
  • Dodaj klej do plastra i umieść go na dziurę.
  • Umieść ciężki przedmiot (na przykład dużą książkę lub blok cementu) na połatanym obszarze i zostaw na dwanaście godzin.
  • Kiedy minęło już wystarczająco dużo czasu na przyklejenie nowej łatki, nadmuchaj materac, aby upewnić się, że nowy plaster działa.

Uwaga: jeśli plaster nie przylega łatwo lub skutecznie, być może trzeba będzie przeszlifować obszar wokół otworu przed nałożeniem łaty. Jeśli kupiłeś materac z flokowaną przykrywką — taką, która jest pokryta małymi włóknami, aby imitowała zamsz dla dodatkowego komfortu podczas snu — powinieneś zeskrobać materac po kroku drugim, aby mieć pewność, że twoja prowizoryczna łatka przylega odpowiednio do materaca.

 

Pompa materaca powietrznego

Jeśli twoja pompa powietrzna Intex jest uszkodzona, możesz użyć alternatywnych metod do nadmuchania materaca. Niektóre z tych metod mogą okazać się wygodne, jeśli przebywasz w środku lasu, bez możliwości naprawy pompy lub jeśli z jakiegoś powodu nie uda ci się dotrzeć do sklepu.

Aby zapobiec pęknięciu pompy, należy regularnie sprawdzać kilka funkcji. Po pierwsze, „O-ring” pod górną pokrywą uszczelniającą może zacząć pękać, więc stosowanie wazeliny może zapobiec pękaniu. Węże wewnątrz pompy również mogą zacząć przeciekać i można je wymienić. Dodatkowo należy sprawdzić filtry, które powinny być czyszczone lub regularnie wymieniane zgodnie z instrukcją obsługi. Jeśli twoja pompa jest już uszkodzona, prawdopodobnie będziesz musiał ją wymienić lub skonsultować się z kimś z dużym doświadczeniem w naprawie pomp i filtrów powietrza.

W każdym razie, jeśli zauważysz wyciek z materaca lub zepsutą pompę i uważasz, że albo problem jest spowodowany błędem fabrycznym, powinieneś skontaktować się z linią obsługi klienta Intex i dowiedzieć się, czy możesz zwrócić swój produkt i otrzymać nowy lub zwrot pieniędzy.

Zostaw komentarz