Outsourcing – Twoja księgowość i kontrola nad finansami biznesowymi

Myślę, że wielu właścicieli firm waha się przed outsourcingiem księgowości, ponieważ obawiają się utraty kontroli nad finansowym aspektem swojej działalności. Jest to uzasadniony powód do obaw. Cały czas prowadzisz księgowość we własnym zakresie. Wiesz, co się dzieje i jesteś ściśle związany z finansowym aspektem swojej działalności. Sprawdź https://www.biuro-rr.pl/. Jednakże trafiłeś na rozdroże i jesteś zbyt zajęty, aby nadal poświęcać czas na rozwój swojej firmy i nadal prowadzić księgowość. Sądzisz, że outsourcing księgowości może być rozwiązaniem, którego szukasz, ale masz obawy. Pozwolę sobie powiedzieć państwu, jak zlecić prowadzenie księgowości na zewnątrz i czy jest to pozytywne posunięcie, a nie niezdecydowane posunięcie.

Jak zlecenie na zewnątrz księgowości wpłynie pozytywnie na Twoją firmę?

Outsourcing księgowości przyniesie korzyści zarówno Tobie, jak i Twojej firmie na wiele sposobów. Przeczytaj pełną informację tutaj https://www.rachunkowe-biuro-24.pl/ksiegowosc/wymagaj-wiecej-od-ksiegowego-malej-firmy/. Po pierwsze, zlecając profesjonaliście obsługę księgową masz pewność, że Twoja książka jest wykonywana poprawnie. Dział księgowości powinien być w stanie zrobić czysty zestaw książek dla doradcy podatkowego i skrócić czas potrzebny na sporządzenie dokładnego zeznania podatkowego. Ponadto wynajęcie usługi księgowej jest tańsze niż wynajęcie pracownika. Usługa nie będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami, takimi jak podatki od wynagrodzeń, płatne urlopy i świadczenia. Otrzymasz również wielu pracowników z doświadczeniem , a nie tylko jednego księgowego.
Obsługa księgowa pozwoli Ci zaoszczędzić czas. Zamiast poświęcać swój czas na aktualizację księgowości, możesz poświęcić go na analizę sprawozdań finansowych w poszukiwaniu problemów i możliwości. Możesz poświęcić swój czas na rozwój firmy i nie martwić się o aktualizację książek.

Bądź zaangażowany

Najgorsze, co możesz zrobić, to zlecić prowadzenie księgowości na zewnątrz, a następnie całkowicie od niej odejść. Chcesz nadal wykonywać pewne kluczowe zadania, aby zaangażować się w proces księgowy. Chociaż możesz upoważnić księgowego do redukcji przelewów, nigdy nie powinieneś dawać mu upoważnienia do podpisywania przelewów. To nie jest wielkie nic! Dzięki temu, że Twoja księgowa kontroluje przelewy, ale to Ty je podpisujesz, robisz dwie rzeczy. Po pierwsze, angażujesz się w wydatki służbowe, dzięki czemu masz wyobrażenie o tym, co się dzieje. Nie wahaj się kwestionować rachunków, co do których nie masz pewności. Po drugie, podpisując przelewy ograniczasz ryzyko oszustwa ze strony księgowego.
Powinieneś również być zaangażowany w prowadzenie swojej księgowości, regularnie prosząc o pewne raporty i analizując je. Należy je przejrzeć, aby upewnić się, że wszystko jest zgodne z Twoimi oczekiwaniami i kwestionować je, gdy sytuacja wydaje się podejrzana. Ponownie zapytaj o coś, co wygląda nieczytelnie lub czego nie rozpoznajesz. Kiedy zadajesz pytania, budzi to w Tobie poczucie świadomości i trzyma księgowego na palcach.

Kontrola księgowego


Powinieneś kontrolować księgowego. Spójrz na książki, gdy nie ma go w pobliżu, aby upewnić się, że wszystko wygląda zgodnie z prawem i jest poprawne. Przecież w przeszłości zajmowałeś się rachunkowością, więc powinieneś wiedzieć, czy jest ona poprawna, czy nie. Co miesiąc sprawdzaj wszystkie przelewy, płatności i wypłaty z kont bankowych. Szukaj czegoś, co wydaje się podejrzane. Byłbyś zaskoczony ilu księgowych próbuje kraść i chcesz mieć pewność, że księgowy nie kradnie tobie. Zapoznaj się z raportami i książkami i zadawaj wiele pytań. To z kolei sprawia, że czujesz się zaangażowany w proces księgowy i zmniejsza prawdopodobieństwo, że księgowy będzie próbował ukraść Ci pieniądze. Ponadto, patrząc na książki, w których jesteś zaangażowany jest to z korzyścią dla Ciebie i Twojej firmy na wiele sposobów.
Należy się wahać, czy zlecać komuś prowadzenie księgowości na zewnątrz; w końcu przekazujesz komuś aspekt finansowy swojej działalności. Nie powinno to jednak powstrzymywać Państwa od outsourcingu księgowości. Wystarczy pozostać zaangażowanym w proces księgowy, aby mieć pewność, że wszystko działa sprawnie. Po zleceniu prowadzenia księgowości na zewnątrz, będzie to korzystne dla Twojej firmy na wiele sposobów, ale przede wszystkim dlatego, że będziesz miał więcej czasu na rozwój swojej firmy.

Zostaw komentarz