Prawnicy ds. upadłości konsumenckiej.

Dla milionów Amerykanów zmaganie się z długiem stało się faktem. Czy to z powodu kart kredytowych, zaległych kredytów studenckich, czy też kredytów hipotecznych na cele mieszkaniowe, faktem jest, że wiele osób utknęło w przytłaczającej większości zobowiązań i nie ma sposobu na ich spłatę. Na szczęście ci, którzy znaleźli się w tej trudnej sytuacji, mają do dyspozycji szereg opcji prawnych. Jedną z takich opcji jest upadłość konsumencka.

Podczas gdy upadłość konsumencka niesie ze sobą negatywne skojarzenia dla niektórych osób, faktem jest, że często jest to jeden z najłatwiejszych sposobów powrotu do wolności finansowej dla jednostek i rodzin. Jeśli walczysz o zarządzanie swoimi długami, powinieneś wziąć pod uwagę korzyści, jakie ma do zaoferowania upadłość konsumencka. Skontaktuj się z prawnikami, aby porozmawiać z wykwalifikowanym personelem prawnym i dowiedz się więcej o tym, czy upadłość konsumencka może być dla Ciebie właściwe.

Czy potrzebuję pełnomocnika?

Procedury upadłości konsumenckiej są kontrolowane przez złożone ustawy i rozporządzenia federalne. Dla osób fizycznych ogłoszenie upadłości konsumenckiej może być bardzo trudnym i czasochłonnym procesem. Złożoność formalności prawnych w połączeniu ze stresem, jaki już kładzie się na jednostkę z powodu różnych długów i obowiązków, może być przytłaczająca. Po podjęciu wstępnej decyzji o tym, czy złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, osoba zadłużona musi ustalić, czy właściwe jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jest to skomplikowana decyzja, którą najlepiej pozostawić doświadczonemu adwokatowi z doświadczeniem w upadłości konsumenckiej. Prawnicy mają umiejętności i doświadczenie, aby określić najlepsze opcje upadłości konsumenckiej dla Ciebie.

Rodzaje upadłości konsumenckiej.

W zależności od charakteru sytuacji finansowej dłużnika i jego osobistych preferencji, dostępnych jest szereg różnych rodzajów upadłości konsumenckiej.
Dzięki zastosowaniu jednej z tych form ochrony przed upadłością konsumencką wielu dłużników może powrócić do życia bez długów, nie martwiąc się o prześladowanie wierzyciela w przypadku wezwania do zapłaty lub utraty cennego mienia.

Dlaczego warto wybrać dobrego prawnika?

Praktykują oni prawo od wielu lat. Po otwarciu praktyki prawniczej zaczynają oni dostosowywać swoje umiejętności i wiedzę prawniczą, aby pomóc stronom w kwestiach związanych z upadłością konsumencką. Obecnie około 70% klientów to osoby fizyczne, dłużnicy starający się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Sądzie Upadłościowym. Zespół prawniczy, pomaga tysiącom dłużników konsumenckich znaleźć nowy początek przed sądami upadłości konsumenckiejmi.

Pomaga parom małżeńskim uzyskać plan upadłości konsumenckiej, który zniósł drugą hipotekę w ich domu i wyeliminował długi z rachunków medycznych, rachunków za karty kredytowe i niezabezpieczoną pożyczkę ratalną. Plan ten umożliwia również parom małżeńskim zmianę wysokości opłat za samochód. W końcu, plan, który wynegocjują dla małżeństwa, zmniejsza ich miesięczne przepływy pieniężne, pozwalając im nadrobić zaległości hipoteczne i podatkowe.

Najczęściej zadawane pytania.

Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej przez konsumenta może być procesem mylącym i przytłaczającym. Rozumiemy, że możesz mieć wiele pytań i prawnicy próbują, odpowiedzieć na niektóre z najbardziej powszechnych z nich poniżej. Jeśli nadal jesteś zdezorientowany i potrzebujesz więcej informacji, nie wahaj się zadzwonić do prawników.

Czuję się niezręcznie i zakłopotany z powodu procesu upadłości konsumenckiej. Czy prawo upadłości konsumenckiej jest stosunkowo nowe i nietypowe?
W rzeczywistości prawo upadłości konsumenckiej obowiązuje od wieków, więc nie ma powodu do wstydu. Kluczowe pojęcia prawa upadłości konsumenckiej istniały od bardzo dawna. Obecny, zmodyfikowany kodeks postępowania upadłości konsumenckiej został uchwalony w 1978 roku. Bankructwo trwa już od dłuższego czasu, więc nie ma powodu, aby sądzić, że jest to niezwykły proces, do którego zwraca się niewielu ludzi. Według jednego z badań w 2017 r. w Stanach Zjednoczonych złożono ponad 750 000 wniosków o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. W grudniu 2017 r. w Stanach Zjednoczonych dziennie składano ponad 2500 wniosków o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Upadłość nie jest procesem powszechnym i nie należy się jego wstydzić.

Czuję się niepewnie, gdy podaję dane osobowe dotyczące mojego zadłużenia. Co powinienem zrobić?
Prawnicy rozumieją, że możesz być zakłopotany z powodu tego, gdzie, dlaczego, lub kiedy poniosłeś pewne długi. Dodatkowo, niektórzy mogą czuć się zakłopotani, ujawniając wartość swojej własności. Prawnicy, widzą to wszystko, jeśli chodzi o zadłużenie. Nic ich nie szokuje, a klienci nie powinni czuć się zakłopotani, gdy przekazują im osobiste, szczegółowe informacje. W rzeczywistości informacje te mają kluczowe znaczenie dla uzyskania jak najlepszego wyniku dla osoby zadłużonej. Ważne jest, aby zrozumieć, że nie jesteś sam, jeśli chodzi o walkę z zadłużeniem, więc dokładne i pełne ujawnienie informacji ma kluczowe znaczenie. Kongres ustanowił proces upadłości konsumenckiej, aby pomóc ludziom w trudnej sytuacji finansowej w ponownym rozpoczęciu działalności. Doświadczeni adwokaci, pomogą Ci w nowym początku.

Jak ustalić czy upadłość konsumencka jest właściwa?

Złożenie wniosku o upadłość konsumencką, jest kluczowym krokiem na drodze do powrotu na właściwe tory. Dwa rodzaje zgłoszenia mają różne korzyści i kompromisy, ważne jest, że masz doświadczonych prawników w pomocy poprzez decyzję, tak aby uzyskać jak najlepszy wynik. Po konsultacjach, wszechstronnej analizie długów, a także zapoznaniu się z odpowiednią dokumentacją, prawnicy, dowiedzą się, która metoda upadłości konsumenckiej jest dla Ciebie najlepsza.

Czy całe moje mienie podlega partiom, które jestem winien?

Istnieją pewne rodzaje mienia, które konsument składający wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej ma prawo zwolnić z obowiązku spłaty zadłużenia. Zwolniony majątek jest określony skomplikowanym i mylącym połączeniem prawa stanowego i federalnego. Aby pomóc Ci zrozumieć, co leży w Twoim najlepszym interesie, skontaktuj się z prawnikami. Wykwalifikowani prawnicy znają majątek, który masz prawo zatrzymać z powodu tych skomplikowanych zwolnień. Kontakt z nimi, może być różnicą między utrzymaniem lub utratą cenionej własności.

Jakie inne kroki muszę podjąć, zanim rozpocznie się postępowanie upadłości konsumenckiej?
Przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej należy wziąć udział w kursie doradztwa kredytowego w organizacji zatwierdzonej przez rząd. Kurs ten można zazwyczaj ukończyć telefonicznie lub online, a po jego ukończeniu otrzymasz certyfikat. Prawnicy, pomogą Ci znaleźć organizację zatwierdzoną przez rząd, tak abyś mógł wspólnie rozpocząć proces upadłości konsumenckiej.

Statystyka upadłości konsumenckiej.

Według badania przeprowadzonego przez American Bankruptcy Institute, w 2017 r. w Sądzie Upadłościowym dla Wschodniego Okręgu Karoliny Północnej doszło do 6300 upadłości konsumenckiej. Wśród nich 2195 to upadłości konsumenckiej z rozdziału 7, a 4020 to upadłości konsumenckiej z rozdziału 13. Statystyki pokazują, że ludzie nie wiedzą jaka jest zależność między upadłość konsumencka a brak majątku. Skontaktuj się z prawnikami, aby sprawdzić, czy ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest dla Ciebie właściwe.

Skontaktuj się z prawnikami.


Nie pozwól, aby kwestie zadłużenia kontrolowały twoje życie. Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz ma przytłaczające zobowiązania finansowe, których nie możesz wypełnić, skontaktuj się z prawnikami, aby omówić szczegóły Twojej sprawy i ustalić, jaki rodzaj upadłości konsumenckiej może być odpowiedni dla Twojej sytuacji.

 

Zostaw komentarz