Pięć głównych cech charakterystycznych niezależnych hoteli

Niezależne ośrodki takie jak hotel września mają dużą przewagę nad konkurencją, z której właściciele mogą skorzystać, aby osiągnąć większy sukces. Uwielbiamy niezależne hotele lub innowacyjne hotele koncepcyjne, ponieważ pozwalają one osiągać najlepsze wyniki. Jakie są więc te cechy niezależnych hoteli, które zapewniają unikatowe punkty sprzedaży w sieci lub hotelach franczyzowych?

JAKIE CECHY WYRÓŻNIAJĄ NIEZALEŻNE HOTELE?

1. Oferują one znakomitą spersonalizowaną obsługę hotelową.

Jakość usług ma kluczowe znaczenie dla sukcesu biznesowego w każdej branży, a w szczególności w hotelarstwie – branży, w której klient jest stale obsługiwany. Zamiast oferować znormalizowane usługi i praktyki w zakresie sztywnych systemów, ośrodki jak np. Hotel swarzędz mogą naprawdę skupić się na zapewnieniu wyjątkowego, niezapomnianego doświadczenia. Usługi, które wykraczają poza te granice, są coraz częściej spotykane, co daje niezależnym firmom kolejną szansę na wyróżnienie się. Mogą być dostosowane, spersonalizowane i z łatwością aktualizowane w niezależnym hotelu.

2. Niezależne hotele są wyjątkowe.

Jeśli odwiedzasz krajowy lub wielonarodowy hotel sieciowy, prawdopodobnie zgadzasz się, że brakuje im pewnej indywidualności, którą można znaleźć w niezależnych hotelach, prawda? Niezależne ośrodki jak hotel swarzędz, które są dobrze prowadzone, oferują gościom wyjątkowe doznania. Być może jest to ich historia – z niektórych hoteli dziesiątki lub nawet stulecia – a może jest to wystrój, lub fakt, że jest prowadzony przez rodzinę – to może być każdy z wielu punktów. Dla porównania, hotel sieciowy oferuje przewidywalny pobyt – to samo doświadczenie, które prawdopodobnie miałeś wcześniej.

3. Mają większą swobodę twórczą.

Oczywiście istnieją sieci i międzynarodowe franczyzy, które oferują fantastyczne hotele, ale są one standaryzowane we wszystkich dziedzinach, a pole do kreatywności jest niewielkie. Niezależne ośrodki jak hotel września mogą rozbudzić wyobraźnię w wystroju, meblach, jedzeniu, wydarzeniach i wszystkim innym – nawet w tym, jak się sprzedają. Dzięki temu niezależny hotel może wzmocnić swoją tożsamość i reputację oraz zaoferować gościom wyjątkowe, wyróżniające się, niezapomniane wrażenia hotelowe.
Podróżujący i turyści szukają lokalnych, niepowtarzalnych doświadczeń w dzisiejszym zglobalizowanym świecie, gdzie główne ulice są niemal identyczne, bez względu na to, czy jesteś w Londynie, Nowym Jorku, Paryżu czy Barcelonie, niezależny hotel może starać się wykorzystać swoją swobodę i kreatywność.

4. Są one o wiele bardziej zwinne niż ich sieciowe odpowiedniki.

Zarządzanie hotelem sieciowym jest zazwyczaj zhierarchizowane. Mają one często zasięg międzynarodowy, a nawet międzykontynentalny. Zakończenie każdego rodzaju procesu obejmującego wnioski, decyzje i wykonanie może zająć dużo czasu. Z drugiej strony, niezależne ośrodki przykładowo hotel swarzędz są zazwyczaj zarządzane na miejscu przez małą grupę. Hotele te mogą podejmować szybkie decyzje strategiczne i taktyczne oraz w podobny sposób śledzić ich realizację. Jest to ogromna przewaga niezależnych hoteli nad konkurencją franczyzową lub siecią hoteli.

5. Mogą skupić wszystkie zasoby, energię i uwagę na jednym hotelu.

Jak już wspomniano, hotele sieciowe i franczyzowe są wielopoziomowe, z centralną kontrolą często w innym mieście lub kraju. Oczywiście w każdym oddziale jest dyrektor generalny, ale nie ma on bliskich kompetencji w zakresie decyzji operacyjnych, z których korzystają jego niezależni partnerzy hotelowi. Sieci mogą nie być w stanie poświęcić poszczególnym hotelom tyle uwagi i zasobów, ile jest to często konieczne.
Niezależni hotelarze mogą poświęcić cały swój czas i środki na inwestowanie wyłącznie w hotel. Ich znajomość biznesu jest bardziej intymna, a także znajomość lokalnego rynku. Co więcej, osoby niezależne z reguły łatwiej absorbują krótkie okresy rezerwacji, bez nacisków i celów, które zazwyczaj występują w przypadku hoteli sieciowych.

OSTATNIE SŁOWO – NAJWAŻNIEJSZE CECHY NIEZALEŻNYCH HOTELI


Te 5 najważniejszych cech niezależnych hoteli to jedne z najbardziej godnych uwagi zalet, jakie mogą mieć w stosunku do sieci hotelowych. Ma to oczywiście miejsce, jeśli są dobrze zarządzane, jeśli kierownictwo pro aktywnie dąży do wykorzystania takiej możliwości w przypadku unikalnych propozycji sprzedaży i jeśli nadal inwestuje czas i zasoby w kierunku ciągłego dążenia do doskonałości.

Zostaw komentarz